class=

A Diszlexiás Gyermekek Fejlesztéséért Szakosztály a Magyar Pedagógiai Társaság keretein belül alakult meg 1997 márciusában. Alapítója dr. Köpf Lászlóné volt, az Öveges József Középiskola akkori igazgatónője. Évekig tevékenykedett a szakosztály elnökeként, majd 2010. október 21-én Gombis Bajusz Judit vette át tőle a funkciót. 2015 januárja óta Turcsik Katalin vezeti a szakosztályt.

Célunk a diszlexiás és egyéb tanulási zavarral vagy nehézséggel küzdő gyermekek támogatása az iskolai helytállásban és a társadalomba való beilleszkedésben. Tevékenységeink egy része közvetlenül számukra nyújt segítséget, de legtöbb aktivitásunkkal – információk és jó gyakorlatok közvetítése, módszertani és attitűdbeli irányelvek kialakítása – a szüleik és a velük foglalkozó pedagógusok felé fordulunk.

Szakosztályunk sok szállal kapcsolódik az Öveges József Középiskolához. Az intézmény szakmai bázist jelent számunkra, tagjaink túlnyomó része az iskola volt vagy jelenlegi pedagógusa, számtalan közös rendezvény van már a hátunk mögött: konferenciák, tanfolyamok, szakmai eszmecserék. Együttműködünk szülőknek és diákoknak nyújtott szolgáltatások terén, módszertani újítások kidolgozásában és különböző kiadványok megjelentetésében is.

Belföldi tevékenységeinken túl fontos számunkra a határon túl élő magyarok támogatása is. Feladatunknak tekintjük az ott tevékenykedő pedagógusok szakmai segítését a különböző szintű tanulási problémák kezelésében és megelőzésében. Ennek érdekében rendszeres és aktív kapcsolatot ápolunk határon túli magyarlakta területek egyesületeivel (pl. Romániai Magyar Pedagógusok Szövetsége, Kárpátaljai Magyar Pedagógusszövetség) és intézményeivel (pl. Kós Károly Szakközépiskola, Székelyudvarhely).

Szakosztályunk tevékenységeiről a Magyar Pedagógiai Társaság honlapján (http://pedagogiai-tarsasag.hu/category/szakosztalyok/diszlexias-gyermekek-fejleszteseert-szakosztaly/) és Facebook-oldalunkon (https://www.facebook.com/groups/144059916049641/) lehet tájékozódni.